20.6.18

YOU ARE UNIQUE - SO MAKE IT UNIQUE!

DRESS - WORON | NECKLACE - EKTKE STUDIO | BAG - PAULS BOUTIQUE | SHOES - MANGO

In one of my April’s posts I introduced you to the amazing world of sustainable, qualitative and unique world of EKTKEStudio products. Check my first review here. I am a happy owner of few very fancy leather bags, and some unconventional jewellery from them. I love genuine leather so much, that I am ready to get almost all from their stock! At the same time – I need to admit – I was a bit sceptic when it comes to the natural cork stuff. I follow the trends and now it’s quite trendy now, and well-recognized by vegan trend-setters, nevertheless I kept on being resistant. One day I broke and ordered natural cork necklace – I cannot express how surprised I was with what I got!

Fab piece of unique jewellery - eco-friendly, good to wear, moisture resistant (this is what I was the most concerned about) and form stable – exactly how it was described by producer! What is clear value of natural product: cork has individual textures and colour, which may change over the time, it is unique as material does not allow to produce 2 same pieces! So if cork reminded you about bottled wine (as closure material) or flooring stuff – forget about it! Natural jewellery makes a strong statement when added to any outfit – cork goes along perfectly with my fav black dress from WORON and black stilettos. Big bag from PaulsBoutique London complement this look with practical side of things!

***

W jednym z moich kwietniowych postów przedstawiłam Wam jedno z moich odkryć ostatnich czasów – firmę EKTKESTUDIO, która w swojej ofercie ma świetnej jakości produkty ze skóry. Jeśli pominęłaś moją relację o ich rewelacyjnych skórzanych naszyjnikach – sprawdź tutaj! Jestem szczęśliwą posiadaczką kilku super starannie wykonanych torebek i unikalnych naszyjników – kocham skórę
(o czym już nieraz pisałam) – dlatego śmiało mogłabym wykupić wszystko z ich sklepu. No, prawie wszystko …. Muszę uczciwie przyznać, że miałam spore opory, jeśli chodzi o naturalny korek i produkty z niego wykonane. Śledzę trendy, wiem, że korkowe torebki i biżuteria są obecnie jedną z ciekawszych propozycji, są też doceniane przez osoby, które ze względu na swoje przekonania nie sięgają po produkty pochodzenia zwierzęcego. Ja jednak wobec korka miałam spore wątpliwości dotyczące zarówno jego jakości, jak i tego, jak będzie się on prezentował. Muszę przyznać, że moje zaskoczenie było spore, kiedy zamówiony naszyjnik (po długich wewnętrznych bataliach) dotarł do mnie.

Absolutnie unikalny element stylizacji, świetnie się nosi, jest odporny na wilgoć (o co martwiłam się najbardziej – w końcu lato w naszej strefie klimatycznej, to też spektakularne burze i ulewy – zwłaszcza, kiedy jadę na zdjęcia!), ładny i stabilny fason (nie wywija się jak korkowa podkładka pod talerz, którą pamiętam z dzieciństwa) – wszystko zgodne z tym, co na temat tego produktu miał do powiedzenia producent.

Co jest jednak – moim zdaniem – największą wartością produktów wykonanych z naturalnych materiałów – to fakt, że korkowa biżuteria jest wyjątkowa i niepowtarzalna, przez co należy bardziej, niż jakikolwiek inny produkt do właściciela. Korek naturalny może mieć różne odcienie i struktury – nie ma zatem dwóch identycznych naszyjników, czy torebek wykonanych z tego surowca. Jeśli więc do tej pory korek kojarzył Ci się głównie z winem, lub elementami wystroju domu – zapomnij o tym! Okazuje się, że może to być też niezwykle trwały i unikalny materiał, który doda Twoim stylizacjom charakteru. W moim spasowaniu, oprócz naszyjnika EKTKE, zobaczycie praktyczną, wygodną i elegancką sukienkę WORON, czarne pantofle na niewysokim obcasie, a całości nada praktycznego charakteru moja nowa przyjaciółka – wielka torba od PaulsBoutique London.


« Newer Post Older Post »

3 comments

I appreciate every single comment left on my blog. Don't forget to leave your link so I can check out yours blog too!
I always try to answer your questions directly at your blog!

Instagram